Bełchatowska Piętnastka 2017

Bełchatowska Piętnastka 2017 za nami. Tegoroczna edycja biegu była już 21. Na trasie wytyczonej ulicami Bełchatowa rywalizowała znów rekordowa liczba zawodników i zawodniczek, nie tylko z całej Polskie, ale i z zagranicy.

Bieg główny ukończyło w sumie 1155 biegaczy i biegaczek. Najszybciej 15-kilometrową trasę pokonał Nikola Jukymczuk z Ukrainy, któremu zajęło to zaledwie 45 minut i 43 sekundy. Najlepszym zawodnikiem z Bełchatowa został Tomasz Owczarek, który finiszował na szóstym miejscu (51:18). Najszybsza z kobiet, podobnie jak przed rokiem okazała się Monika Kaczmarek (53:51).
Ciekawostką może być fakt, że w biegu rekreacyjnym na 5 km trzecie miejsce wśród kobiet zajęła Wanda Panfil-Gonzalez, mistrzyni świata w maratonie z 1991 roku w Tokio. Przed nią finiszowały zawodniczki Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego - Aleksandra Dawidziak i Wiktoria Konieczna. Wśród mężczyzn bieg wygrał Maciej Jagusiak.